GRM1556T1H330GD01D
GRM1556T1H330GD01D GRM1556T1H330GD01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1556T1H330GD01D
GRM1556T1H330GD01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1556T1H330GD01D In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance33pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±2%
Temperature-CoefficientT2H
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is a lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse response and noise reduction
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay