VLS4012ET-470M
VLS4012ET-470M VLS4012ET-470M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLS4012ET-470M
VLS4012ET-470M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLS4012ET-470M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLS
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating410mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.2 mm
Length4 mm
Width4 mm
Package-Case4012 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency1 MHz
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)1.02 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation410mA
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1MHz
Maximum-DC-Current460 mA
Maximum-DC-Resistance1.02 Ohms
Product Details
__
Overview of the VLS-E Series
FEATURES
Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
Low-profile product lineup with max. heights of 0.8mm, 0.95mm, 1.0mm, 1.2mm, and 1.5mm allowing for different usages.
High magnetic shield construction and compatible with high-density mounting.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay