MA2Q73900L
MA2Q73900L MA2Q73900L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
MA2Q73900L
MA2Q73900L - Brand New PANASONIC Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: MA2Q73900L In Stock
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
Packaging
Package-CaseDO-214BA
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageNMiniP2-J1
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr1mA @ 90V
Voltage-Forward-Vf-Max-If800mV @ 700mA
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max90V
Current-Average-Rectified-Io700mA
Reverse-Recovery-Time-trr100ns
Capacitance-Vr-F50pF @ 10V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 125°C
Product Details
__
Silicon epitaxial planar type
For high frequency rectification
■ Features
• IF(AV) = 0.7 A rectification is possible
• VR = 90 V is guaranteed
• Automatic insertion with the emboss taping is possible
• New Mini-power 2-pin package
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay