IAS012XHS1
IAS012XHS1 IAS012XHS1 - Brand New POWER-ON IC Chips
Get Quote
Buy Now
IAS012XHS1
IAS012XHS1 - Brand New POWER-ON IC Chips
Manufacturer Part No: IAS012XHS1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerPOWER-ON
Product CategoryIC Chips
DESCRIPTION
IAS DC/DC converters provide up to 12 watts of output power in an industry- standard package and footprint. With a maximum case temperature of 100°C, the IAS is well suited for the most demanding applications. The IAS features 1500 VDC isolation, short circuit, and overtemperature protection, as well as six- sided shielding. The IAS is available with optional enable and voltage trim pins. Please see the IAD series for dual output applications.
FEATURES
• Industry Standard Package
• Industry Standard Footprint
• Up to 12W Output
• 100°C Case Operation
• Optional Trim and Enable
• Wide Range Input
• 1500V Isolation
• Short Circuit Protection
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay