MLK1005S6N8DT000
MLK1005S6N8DT000 MLK1005S6N8DT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK1005S6N8DT000
MLK1005S6N8DT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK1005S6N8DT000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
MfrTDK Corporation
SeriesMLK
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Product-StatusLast Time Buy
TypeMultilayer
Material-CoreNon-Magnetic
Inductance6.8 nH
Tolerance±0.5nH
Current-Rating-Amps400 mA
Current-Saturation-Isat-
ShieldingUnshielded
DC-Resistance-DCR350mOhm Max
Q-Freq7 @ 100MHz
Frequency-Self-Resonant5.5GHz
Ratings-
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance-Frequency-Test100 MHz
Mounting-TypeSurface Mount
Package-Case0402 (1005 Metric)
Supplier-Device-Package0402 (1005 Metric)
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay