L88MS12T
L88MS12T L88MS12T - Brand New SANYO IC Chips
Get Quote
Buy Now
L88MS12T
L88MS12T - Brand New SANYO IC Chips
Manufacturer Part No: L88MS12T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSANYO
Product CategoryIC Chips
Overview
Features
• Low minimum input-output voltage differential (0.4 V typ) enables to save energy and miniaturize transformer size.
• Quiescent current is low with output off (L88MS05T/IQ OFF = 40 µA typ, except ISTB).
• Set size can be miniaturized with compact TP-5H power package.
• Surface mounting on board permits allowable power dissipation to be raised.
• Enhanced mount flexibility with range of formed products.
• On-chip protective circuitry (fold back short circuit, thermal over load).
• External noise suppression pin provided.
Functions
• Output voltage
L88MS04T: 4 V L88MS05T: 5 V
L88MS06T: 6 V L88MS08T: 8 V
L88MS09T: 9 V L88MS12T: 12 V
• On/off control of output voltage by strobe pin (active low)
• 500 mA output current
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay