04025A220JAT2A
04025A220JAT2A 04025A220JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
04025A220JAT2A
04025A220JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 04025A220JAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance22pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.56mm)
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay