GRM033R71E152KA01D
GRM033R71E152KA01D GRM033R71E152KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM033R71E152KA01D
GRM033R71E152KA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM033R71E152KA01D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance1500pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Product Details
__
Chip Monolithic Ceramic Capacitor
0201 X7R 1500pF 25V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay