NR6045T470M
NR6045T470M NR6045T470M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NR6045T470M
NR6045T470M - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NR6045T470M In Stock
SeriesNR
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.1A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 25 C to + 120 C
Height4.5 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-25°C ~ 120°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency47μH
DC resistance (DCR)286 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.3A
Q factor-
Self Resonant Frequency5MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.3 A
Maximum-DC-Resistance220 mOhms
Self-Resonant-Frequency5 MHz
99.8% positivoFeedback de eBay