MRS25000C1213FRP00
MRS25000C1213FRP00 MRS25000C1213FRP00 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Get Quote
Buy Now
MRS25000C1213FRP00
MRS25000C1213FRP00 - Brand New Vishay BC Components Through Hole Resistors
Manufacturer Part No: MRS25000C1213FRP00 In Stock
Contact us
ManufacturerVishay BC Components
Product CategoryThrough Hole Resistors
SeriesMRS25
PackagingCut Tape (CT) Alternate Packaging
Height-
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
Size-Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Features-
Supplier-Device-PackageAxial
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±50ppm/°C
CompositionMetal Film
Failure-Rate-
Resistance-Ohms121k
Package-CaseAxial
Power-Watts0.6W
DESCRIPTION
FEATURES
• Technology: Metal film
• Professional resistors in small outlines
• Low noise
• Lead (Pb)-free solder contacts
• Compatible to RoHS Directive 2002/95/EC
APPLICATIONS
• All general purpose applications
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay