SPM4012T-R47M
SPM4012T-R47M SPM4012T-R47M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SPM4012T-R47M
SPM4012T-R47M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SPM4012T-R47M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSPM
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating5.6A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height1.2 mm
Length4.4 mm
Width4.1 mm
Package-Case4012 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.047" (1.20mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency470nH
DC resistance (DCR)25 mOhm Max
Core MaterialsMetal
Current-Saturation6A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current8 A
Maximum-DC-Resistance25 mOhms
Core-MaterialMetallic Magnetic
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay