C1812P104K5XSH7189
C1812P104K5XSH7189 C1812P104K5XSH7189 - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
C1812P104K5XSH7189
C1812P104K5XSH7189 - Brand New KEMET Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: C1812P104K5XSH7189 In Stock
SeriesC
Packaging
Package-Case1812 (4532 Metric)
Capacitance0.10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.095" (2.41mm)
Features/Benefits
• Up to 10 poles per module
• Various contact terminals
• Various mounting & switch ganging configurations
• Mechanical indicator buttons
• RoHS compliant
Typical Applications
• Audio selection
• Digital equipment interface
• Medical equipment interface
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay