12105C225KAZ2A
12105C225KAZ2A 12105C225KAZ2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
12105C225KAZ2A
12105C225KAZ2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 12105C225KAZ2A In Stock
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesFLEXITERM®
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance2.2μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesSoft Termination
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsBoardflex Sensitive
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Ratings-
Thickness-Max0.110" (2.79mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay