VLC6045T-4R7M
VLC6045T-4R7M VLC6045T-4R7M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLC6045T-4R7M
VLC6045T-4R7M - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLC6045T-4R7M In Stock
Packaging
Current-Rating3.8A
Termination-StyleSMD/SMT
Height4.5 mm
Length6 mm
Width6 mm
Package-Case6045
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.177" (4.50mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)27 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation3.8A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current3.8 A
Maximum-DC-Resistance27 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay