LQH3NPN4R7MM0L
LQH3NPN4R7MM0L LQH3NPN4R7MM0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH3NPN4R7MM0L
LQH3NPN4R7MM0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH3NPN4R7MM0L In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH3NP_M0
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.001799 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.25A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height0.9 mm
Length3 mm
Width3 mm
Package-Case1212 (3030 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingShielded
Test-Frequency-
Inductance-Frequency4.7μH
DC resistance (DCR)156 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation880mA
Q factor-
Self Resonant Frequency65MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current880 mA
Maximum-DC-Resistance0.13 Ohms
Self-Resonant-Frequency65 MHz
Core-MaterialFerrite Core
Q-Minimum-
LQH3NPN4R7MM0L Description
Power Inductors - SMD 1212 4.7uH 20%
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay