IMC1008ERR15J
IMC1008ERR15J IMC1008ERR15J - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IMC1008ERR15J
IMC1008ERR15J - Brand New VISHAY Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IMC1008ERR15J Out of Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIMC-1008
ProductRF Inductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating800mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 125 C
Height1.6 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.075" (1.90mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency25 MHz
Inductance-Frequency150nH
DC resistance (DCR)220 mOhm Max
Core MaterialsCeramic
Current-Saturation-
Q factor45 @ 100MHz
Self Resonant Frequency880MHz
Frequency-Test25MHz
Maximum-DC-Current800 mA
Maximum-DC-Resistance220 mOhms
Self-Resonant-Frequency880 MHz
Core-MaterialCeramic
Q-Minimum45
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay