DR1030-820-R
DR1030-820-R DR1030-820-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
DR1030-820-R
DR1030-820-R - Brand New EATON Fixed Inductors
Manufacturer Part No: DR1030-820-R In Stock
Unit-Weight0.064000 oz
Current-Rating1A
Termination-StyleSMD/SMT
Height3 mm
Length10.5 mm
Width10.3 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.413" L x 0.405" W (10.50mm x 10.30mm)
Tolerance±30%
Height-Seated-Max0.118" (3.00mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency82μH
DC resistance (DCR)382.3 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.14A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.14 A
Maximum-DC-Resistance382.3 mOhms
• Fits standard 35mm DIN Rail
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay