HOS-100AH
HOS-100AH HOS-100AH - Brand New Analog Devices IC Chips
Get Quote
Buy Now
HOS-100AH
HOS-100AH - Brand New Analog Devices IC Chips
Manufacturer Part No: HOS-100AH In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryIC Chips
GENERAL DESCRIPTION
The HOS-OSO, HOS-OSOA, and HOS-OSOCop amps are very high speed wideband operational amplifiers designed to complement the Analog Devices lines of high speed data acquisition products. They feature a lOOMHz gain bandwidth product; slew rate of 300V/l-ls; and settling time of 80ns to ±0.1%.
FEATURES
80ns Settling to 0.1%; 200ns to 0.01%
100MHz Gain Bandwidth Product
55MHz 3dB Bandwidth
100mA Output @ ±10V
APPLICATIONS
D/A Current Converter
Video Pulse Amplifier
CRT Deflection Amplifier
Wideband Current Booster
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay