02013A120JAT2A
02013A120JAT2A 02013A120JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
02013A120JAT2A
02013A120JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 02013A120JAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance12pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay