GRM033R60J224ME15D
GRM033R60J224ME15D GRM033R60J224ME15D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM033R60J224ME15D
GRM033R60J224ME15D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM033R60J224ME15D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance0.22μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
FeaturesDerating Recommended
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±20%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Product Details
__
0201 X5R 0.22µF 4V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay