RMCF0603FT6R80
RMCF0603FT6R80 RMCF0603FT6R80 - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
RMCF0603FT6R80
RMCF0603FT6R80 - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: RMCF0603FT6R80 In Stock
SeriesRMCF
PackagingAlternate Packaging
Height0.022" (0.55mm)
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Supplier-Device-Package603
Watt0.1W, 1/10W
Resistance-Ohms6.8
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±200ppm/°C
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay