PQ20VZ1U(20VZ11)
PQ20VZ1U(20VZ11) PQ20VZ1U(20VZ11) - Brand New SHARP IC Chips
Get Quote
Buy Now
PQ20VZ1U(20VZ11)
PQ20VZ1U(20VZ11) - Brand New SHARP IC Chips
Manufacturer Part No: PQ20VZ1U(20VZ11) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSHARP
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
Low Power-Loss Voltage Regulators
■ Features
● Low power-loss (Dropout voltage: 0.5V)
● Compact surface mount package
● Both the 0.5A output PQ20VZ51 and the 1A output PQ20VZ11 have high-precision outputs (Reference voltage precision: ±2.0%)
● Variable output type (Output voltage variable range: 1.5V to 20V)
● Built-in ON-OFF control function
● Low dissipation current at OFF-state (Iqs: MAX.5µA)
● Tape packaged type is available.
(φ330mm reel: 3 000pcs.,PQ20VZ5U/PQ20VZ1U)
■ Applications
● Car audio equipment
● VCR
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay