AT25040AN-10SU-2.7
AT25040AN-10SU-2.7 AT25040AN-10SU-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25040AN-10SU-2.7
AT25040AN-10SU-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25040AN-10SU-2.7 In Stock
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity4K (512 x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed10MHz, 20MHz
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• 20 MHz Clock Rate (5V)
• 8-byte Page Mode
• Block Write Protection
– Protect 1/4, 1/2, or Entire Array
• Write Protect (WP) Pin and Write Disable Instructions for Both Hardware and Software
Data Protection
• Automotive Devices Available
• 8-lead JEDEC PDIP, 8-lead JEDEC SOIC, 8-lead Ultra Thin mini-MAP (MLP 2x3) and 8-
lead TSSOP Packages
• Die Sales: Wafer Form, Waffle Pack, Bumped Wafers
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay