04023A820JAT2A
04023A820JAT2A 04023A820JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
04023A820JAT2A
04023A820JAT2A - Brand New AVX Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: 04023A820JAT2A In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance82pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.56mm)
Heterojunction Bipolar Transistor Technology (InGaP HBT)
High Efficiency/Linearity Amplifier
The MMA25312B is a 2-stage high efficiency InGaP HBT driver amplifier designed for use in 2400 MHz ISM applications, WLAN (802.11g), WiMAX (802.16e) and wireless broadband mesh networks. It is suitable for applications with frequencies from 2300 to 2700 MHz using simple external matching components with a 3 to 5 V supply.
Features
• Frequency: 2300-2700 MHz
• P1dB: 31 dBm @ 2500 MHz
• Power Gain: 26 dB @ 2500 MHz
• Third Order Output Intercept Point: 40 dBm @ 2500 MHz
• Active Bias Control (On-chip)
• Single 3 to 5 V Supply
• Single-ended Power Detector
• Cost-effective 12-pin, 3 mm QFN Surface Mount Plastic Package
• In Tape and Reel. T1 Suffix = 1,000 Units, 12 mm Tape Width, 7-inch Reel.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay