SPB47N10L
SPB47N10L SPB47N10L - Brand New Infineon Field Effect Tube (MOSFET)
Buy Now
SPB47N10L
SPB47N10L - Brand New Infineon Field Effect Tube (MOSFET)
Manufacturer Part No: SPB47N10L In Stock
MOQ: 1pcs
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerInfineon Technologies
Product CategoryFETs - Single
CategoriesTransistors - FETs, MOSFETs - Single
SeriesSIPMOS?
PackagingTape & Reel (TR)
Part-StatusObsolete
FET-TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain-to-Source-Voltage-Vdss100V
Current-Continuous-Drain-Id-25°C47A (Tc)
Drive-Voltage-Max-Rds-On-Min-Rds-On4.5V, 10V
Vgs-th-Max-Id2V @ 2mA
Gate-Charge-Qg-Max-Vgs135nC @ 10V
Vgs-Max±20V
Input-Capacitance-Ciss-Max-Vds2500pF @ 25V
FET-Feature-
Power-Dissipation-Max175W (Tc)
Rds-On-Max-Id-Vgs26 mOhm @ 33A, 10V
Operating-Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackagePG-TO263-3-2
Package-CaseTO-263-3, D?Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Feature
• N-Channel
• Enhancement mode
• Logic Level
• 175°C operating temperature
• Avalanche rated
• dv/dt rated
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay