V24C28T100BL V24C28C100BL
V24C28T100BL V24C28C100BL V24C28T100BL V24C28C100BL - Brand New Vicor Corporation IC Chips
Get Quote
Buy Now
V24C28T100BL V24C28C100BL
V24C28T100BL V24C28C100BL - Brand New Vicor Corporation IC Chips
Manufacturer Part No: V24C28T100BL V24C28C100BL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerVicor Corporation
Product CategoryIC Chips
Product Overview
Features
• DC input range: 18 - 36V
• Input surge withstand: 50V for 100ms
• DC output: 28V
• Programmable output: 10 to 110%
• Regulation: ±0.2% no load to full load
• Efficiency: 89%
• Maximum operating temperature: 100°C at full load
• Power density: 60W/cubic inch
• Height above board: 0.43 in. (10,9 mm)
• Parallelable, with N+M fault tolerance
• Low noise ZCS/ZVS architecture
Typical Applications: telecommunications, process control and distributed power systems
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay