HK10053N6S-T
HK10053N6S-T HK10053N6S-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK10053N6S-T
HK10053N6S-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK10053N6S-T In Stock
Unit-Weight0.000023 oz
Current-Rating500mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.5 mm
Length1 mm
Width0.5 mm
Package-Case0402 (1005 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±0.3nH
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.022" (0.55mm)
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency3.6nH
DC resistance (DCR)200 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor8 @ 100MHz
Self Resonant Frequency5GHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.2 Ohms
Self-Resonant-Frequency5000 MHz
99.8% positivoFeedback de eBay