LT1790BIS6-3.3#PBF
LT1790BIS6-3.3#PBF LT1790BIS6-3.3#PBF - Brand New Linear Technology Voltage References
Get Quote
Buy Now
LT1790BIS6-3.3#PBF
LT1790BIS6-3.3#PBF - Brand New Linear Technology Voltage References
Manufacturer Part No: LT1790BIS6-3.3#PBF Out of Stock
Contact us
ManufacturerLinear Technology
■ High Accuracy:
A Grade—0.05% Max
B Grade—0.1% Max
■ Low Drift:
A Grade—10ppm/°C Max
B Grade—25ppm/°C Max
■ Low Profile (1mm) ThinSOTTM Package
■ Low Dropout Voltage
■ Guaranteed Operational –40°C to 125°C
■ Wide Supply Range to 18V
■ Available Output Voltage Options: 1.25V, 2.048V, 2.5V, 3V, 3.3V, 4.096V and 5V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay