G9131-15T73UF
G9131-15T73UF G9131-15T73UF - Brand New GMT IC Chips
Get Quote
Buy Now
G9131-15T73UF
G9131-15T73UF - Brand New GMT IC Chips
Manufacturer Part No: G9131-15T73UF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerGMT
Product CategoryIC Chips
General Description
Features
„● 90µA Quiescent Current
„● Guaranteed 300mA Output Current
„● Dropout Voltage is 0.4V @ IO = 300mA
„● Over-Temperature Protection and Short-Circuit Protection
„● Stable With Low Cost Ceramic Capacitors
„● Fixed Output Voltage :1.5V, 1.8V, 2.5V, 3.3V
Applications
„● Cordless Phones
„● PDAs
„● Hand-Held Devices
„● Bar Code Scanners
„● Electronic Scales
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay