RMCF0402FT20K0
RMCF0402FT20K0 RMCF0402FT20K0 - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
RMCF0402FT20K0
RMCF0402FT20K0 - Brand New Stackpole Electronics Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: RMCF0402FT20K0 Out of Stock
SeriesRMCF
PackagingAlternate Packaging
Height0.016" (0.40mm)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier-Device-Package402
Watt0.063W, 1/16W
Resistance-Ohms20k
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient±100ppm/°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay