DD200KB160
DD200KB160 DD200KB160 - Brand New SANREX IC Chips
Get Quote
Buy Now
DD200KB160
DD200KB160 - Brand New SANREX IC Chips
Manufacturer Part No: DD200KB160 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSANREX
Product CategoryIC Chips
MfrSanRex Corporation
Series-
PackageTray
Product-StatusActive
Diode-Configuration1 Pair Series Connection
Diode-TypeStandard
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max1600 V
Current-Average-Rectified-Io-per-Diode200A
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.3 V @ 620 A
SpeedStandard Recovery >500ns > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr50 mA @ 1600 V
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Mounting-TypeChassis Mount
Package-CaseModule
Supplier-Device-Package-
Circuit Protection Solutions
Low Voltage Fuse Links Catalogue
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay