NLC453232T-6R8K
NLC453232T-6R8K NLC453232T-6R8K - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLC453232T-6R8K
NLC453232T-6R8K - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLC453232T-6R8K In Stock
TypeWirewound
Packaging
Current-Rating600mA
Package-Case1812 (4532 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency6.8μH
DC resistance (DCR)350 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor10 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency28MHz
Frequency-Test7.96MHz
○ E-12 Series, wide lineup compatible with K (±10%) tolerance allows for various usages.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay