R463N410000N2M
R463N410000N2M R463N410000N2M - Brand New KEMET Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
R463N410000N2M
R463N410000N2M - Brand New KEMET Film Capacitors
Manufacturer Part No: R463N410000N2M In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerKemet
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesR46
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance1μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension1.043" L x 0.394" W (26.50mm x 10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.886" (22.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.732" (18.60mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC310V
Voltage-Rating-DC630V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay