NLC453232T-100K-PF
NLC453232T-100K-PF NLC453232T-100K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLC453232T-100K-PF
NLC453232T-100K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLC453232T-100K-PF In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLC
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.006349 oz
Current-Rating550mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Height3.2 mm
Length4.5 mm
Width0.4 mm
Package-Case1812 (4532 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.134" (3.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency10μH
DC resistance (DCR)500 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor10 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency22MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current550 mA
Maximum-DC-Resistance500 mOhms
Self-Resonant-Frequency22 MHz
Q-Minimum10
Inductors for Decoupling Circuits
Wound Ferrite
Overview of NLC453232 Type
FEATURES
○ Resin mold type wound inductor for decoupling circuits.
○ E-12 Series, wide lineup compatible with K (±10%) tolerance allows for various usages.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay