HK212510NJ-T
HK212510NJ-T HK212510NJ-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
HK212510NJ-T
HK212510NJ-T - Brand New TAIYO YUDEN Fixed Inductors
Manufacturer Part No: HK212510NJ-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesHK
ProductRF Inductors
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating300mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.85 mm
Length2.1 mm
Width1.2 mm
Package-Case0805 (2012 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance±5%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.041" (1.05mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingUnshielded
Test-Frequency100 MHz
Inductance-Frequency10nH
DC resistance (DCR)300 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor15 @ 100MHz
Self Resonant Frequency2.1GHz
Frequency-Test100MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current300 mA
Maximum-DC-Resistance0.3 Ohms
Self-Resonant-Frequency2100 MHz
Core-Material-
Q-Minimum15
FEATURES
• Designed to address surface mount inductor needs for applications above 100MHz.
• Multilayer block structure ensures outstanding reliability, high productivity and product quality.
APPLICATIONS
• Portable telephones, PHS and pagers
• Miscellaneous high-frequency circuits
• EMI countermeasure in high-frequency circuits.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay