CDBMT1100-HF
CDBMT1100-HF CDBMT1100-HF - Brand New Comchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
CDBMT1100-HF
CDBMT1100-HF - Brand New Comchip Technology Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: CDBMT1100-HF In Stock
SeriesCDBMT1100
ProductSchottky Rectifiers
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.001058 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSOD-123H
TechnologySi
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageSOD-123H
SpeedFast Recovery = 200mA (Io)
Diode-TypeSchottky
Current-Reverse-Leakage-Vr500μA @ 100V
Voltage-Forward-Vf-Max-If850mV @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max100V
Current-Average-Rectified-Io1A (DC)
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F120pF @ 4V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Maximum Operating Temperature+ 150 C
Operating temperature range- 55 C
If-Forward-Current1 A
Vrrm-Repetitive-Reverse-Voltage100 V
Ifsm-Forward-Surge-Current25 A
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay