MCR25JZHFSR075
MCR25JZHFSR075 MCR25JZHFSR075 - Brand New Rohm Semiconductor Chip Resistor - Surface Mount
Get Quote
Buy Now
MCR25JZHFSR075
MCR25JZHFSR075 - Brand New Rohm Semiconductor Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer Part No: MCR25JZHFSR075 Out of Stock
Contact us
ManufacturerRohm Semiconductor
Product CategoryChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingAlternate Packaging
Height0.028" (0.70mm)
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 155°C
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier-Device-Package
Watt0.5W, 1/2W
Resistance-Ohms0.075
Tolerance±1%
Number-of-Terminations2 Terminations
Temperature-Coefficient0/ +600ppm/°C
CompositionThick Film
Failure-Rate-
Low Ohmic Thick Film Chip Resistors
MCR Series < General Purpose >
Features
1) Very-low ohmic resistance from 47mis in lineup by thick-film resistive element.
2) ROHM resistors have obtained ISO9001 / ISO / TS16949 certification.
3) "Automotive" product is AEC-Q200 compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay