VLCF4028T-4R7N1R5-2
VLCF4028T-4R7N1R5-2 VLCF4028T-4R7N1R5-2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
VLCF4028T-4R7N1R5-2
VLCF4028T-4R7N1R5-2 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: VLCF4028T-4R7N1R5-2 In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesVLCF
ProductPower Inductors
PackagingReel
Termination-StyleSMD/SMT
Height2.8 mm
Length4 mm
Width4 mm
Tolerance30 %
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency4.7 uH
Package-Case4028
Maximum-DC-Current1.57 A
Maximum-DC-Resistance62 mOhms
FEATURES
● Magnetic shield type wound inductor for power circuits.
● Low-profile product lineup with max. heights of 1.8mm, 2.0mm, 2.4mm, and 2.8mm allowing for different usages.
● Magnetic shield construction with ferrite core.
APPLICATION
● Power source inductor for mobile devices such as HDDs, DVCs, and DSCs
● LCDs, other DC to DC converters
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay