ASFLM1-50.000MHZ-C-T
ASFLM1-50.000MHZ-C-T ASFLM1-50.000MHZ-C-T - Brand New ABRACON Oscillators
Get Quote
Buy Now
ASFLM1-50.000MHZ-C-T
ASFLM1-50.000MHZ-C-T - Brand New ABRACON Oscillators
Manufacturer Part No: ASFLM1-50.000MHZ-C-T In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAbracon
Product CategoryOscillators
SeriesASFLM, Pure Silicon™
ProductMEMS Oscillators
TypeMEMS (Silicon)
PackagingTube Alternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.035" (0.90mm)
Length5 mm
Width3.2 mm
Package-Case5 mm x 3.2 mm
Frequency50MHz
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
FunctionStandby (Power Down)
Voltage-Supply3V
OutputLVCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current10mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 70 C
Operating temperature range0 C
Operating-Supply-Voltage3 V
Product Details
__
[ ABRACON ]
FEATURES:
• Ultra Miniature Pure SiliconTM Clock Oscillator
• MEMS Technology by Discera
• Low Power Consumption <10mA
• Stability to ±20ppm
• Available -40 to +85˚C Operating Temperature Range
• Up to 30,000G Shock Resistance Available
• Plastic Packaging
APPLICATIONS:
• Real Time Clock Signals for wide range of consumer applications
• Harsh Environment Industrial Equipment
• RF Oscillator
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay