DEA161910LT-5003C1
DEA161910LT-5003C1 DEA161910LT-5003C1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Get Quote
Buy Now
DEA161910LT-5003C1
DEA161910LT-5003C1 - Brand New TDK Corporation RF Filters
Manufacturer Part No: DEA161910LT-5003C1 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: RF Filters
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryRF Filters
SeriesDEA
ProductLow Pass Filters
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 85 C
Package-Case1.6 mm x 0.8 mm x 0.6 mm
Frequency*
Impedance50 Ohms
Mounting-TypeSurface Mount
Frequency-Range1.71 GHz to 1.91 GHz
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Filter-Type*
Bandwidth*
Height-Max0.028" (0.70mm)
Insertion-Loss0.52 dB
Ripple*
Product Details
__
Multilayer Low Pass Filter
For 470-787MHz
1.6x0.8mm [EIA 0603]*
  • Dimensions Code JIS[EIA]
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay