AP2204K-3.3TR
AP2204K-3.3TR AP2204K-3.3TR - Brand New FLUKE Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
AP2204K-3.3TR
AP2204K-3.3TR - Brand New FLUKE Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: AP2204K-3.3TR In Stock
Contact us
ManufacturerFluke
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Description
AP2204 series are positive voltage regulator IC fabricated by high voltage EPNP process.
AP2204 has adjustable, 1.8V, 3.3V, 5.0V fixed voltage versions.
Features
· Wide Input Voltage Range: 2.3V to 24V
· Wide Output Voltage Range: 1.24V to 22V
· Excellent Ripple Rejetion: [email protected] f=1kHz
· Low Dropout Voltage: [email protected] IOUT=100µA
· Low Ground Current
· High Output Voltage Accuracy
· Compatible with Low ESR Ceramic Capacitor
· Excellent Line/Load Regulation
· Thermal Shtdown Function
Applications
· Battery-powered Equipment
· Laptop, Palmtops, Notebook Computers
· Portable Information Appliancess
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay