RLF10160T-101M1R1-D
RLF10160T-101M1R1-D RLF10160T-101M1R1-D - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
RLF10160T-101M1R1-D
RLF10160T-101M1R1-D - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: RLF10160T-101M1R1-D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesRLF-D
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating1.1A
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 150 C
Height6.4 mm
Length10.2 mm
Width10 mm
Package-CaseNonstandard
Operating-Temperature-40°C ~ 150°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.252" (6.40mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingShielded
Inductance-Frequency100μH
DC resistance (DCR)234 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.7A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current1.7 A
Maximum-DC-Resistance234 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay