GRM1555C1H6R0BZ01D
GRM1555C1H6R0BZ01D GRM1555C1H6R0BZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1555C1H6R0BZ01D
GRM1555C1H6R0BZ01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1555C1H6R0BZ01D In Stock
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance6pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±0.1pF
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse responsibility and noise reduction
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay