ADM13305-25ARZ
ADM13305-25ARZ ADM13305-25ARZ - Brand New Analog Devices Supervisors
Get Quote
Buy Now
ADM13305-25ARZ
ADM13305-25ARZ - Brand New Analog Devices Supervisors
Manufacturer Part No: ADM13305-25ARZ In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Supervisors
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategorySupervisors
SeriesADM13305
TypeMulti-Voltage Supervisor
PackagingTube Alternate Packaging
Unit-Weight0.019048 oz
Package-CaseSOIC-8
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting-TypeSurface Mount
Output-TypePush-Pull
Supplier-Device-Package8-SOIC
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High/Active Low
Voltage monitoring relays2
Reset-Timeout140 ms Minimum
Voltage-Threshold2.25V, 2.93V
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Current40 uA
Battery-Backup-SwitchingNo Backup
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min2.7 V
Watchdog-TimersWatchdog
Threshold-Voltage1.8 V 2.5 V 3.3 V 5 V
Input Monitoring2 Input
Manual-ResetManual Reset
Chip-Enable-SignalsNo Chip Enable
Power-Fail-DetectionNo
Reset-Delay-Time280 ms
Overvoltage-Threshold2.32 V 3.02 V
Undervoltage-Threshold2.2 V 2.86 V