ADV7122KST30
ADV7122KST30 ADV7122KST30 - Brand New Analog Devices IC Chips
Get Quote
Buy Now
ADV7122KST30
ADV7122KST30 - Brand New Analog Devices IC Chips
Manufacturer Part No: ADV7122KST30 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerAnalog Devices
Product CategoryIC Chips
MfrAnalog Devices Inc.
Series-
PackageBag
Product-StatusObsolete
Package-Case48-LQFP
Supplier-Device-Package48-LQFP (7x7)
Mounting-TypeSurface Mount
Base-Product-NumberADV7122
GENERAL DESCRIPTION
FEATURES
80 MHz Pipelined Operation
Triple 10-Bit D/A Converters
RS-343A/RS-170 Compatible Outputs
TTL Compatible Inputs
+5 V CMOS Monolithic Construction
40-Pin DIP Package (ADV7121)
44-Pin PLCC Package (ADV7122)
48-Lead TQFP (ADV7122)
APPLICATIONS
High Definition Television (HDTV)
High Resolution Color Graphics
CAE/CAD/CAM Applications
Image Processing
Instrumentation
Video Signal Reconstruction
Direct Digital Synthesis (DDS)
I/Q Modulation
SPEED GRADES
80 MHz
50 MHz
30 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay