SI9183DT-25-T1-E3
SI9183DT-25-T1-E3 SI9183DT-25-T1-E3 - Brand New ROHM Linear Voltage Regulators
Get Quote
Buy Now
SI9183DT-25-T1-E3
SI9183DT-25-T1-E3 - Brand New ROHM Linear Voltage Regulators
Manufacturer Part No: SI9183DT-25-T1-E3 In Stock
Contact us
ManufacturerROHM
Product CategoryLinear Voltage Regulators
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Package-CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageTSOT-23-5
Voltage-InputUp to 6V
Current-Output150mA
Voltage-Output2.5V
Regulator-TopologyPositive Fixed
Voltage-Dropout-Typical0.135V @ 150mA
Number-of-Regulators1 Regulator
Current-Limit-Min300mA
DESCRIPTION
FEATURES
BiC/DMOS Technology
Current Mode Control
Max 50% Duty Cycle Operation
1.3-MHz Error Amp
Up to 500-kHz Internal Oscillator
Soft-Start
0.6-V Fast Over-Current Protection
<5-µA Supply Current for +VIN <18 V
23.5-V to 200-V Input Voltage Range
Programmable Start/Stop Capability
Internal Start-Up Circuit
Power_Good Output
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay