EMK325BJ106KN-T
EMK325BJ106KN-T EMK325BJ106KN-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
EMK325BJ106KN-T
EMK325BJ106KN-T - Brand New TAIYO YUDEN Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: EMK325BJ106KN-T In Stock
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.083" (2.10mm)
Product Details
__
Please read this notice before using the TAIYO YUDEN products.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay