MLF1608DR82KTA00
MLF1608DR82KTA00 MLF1608DR82KTA00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLF1608DR82KTA00
MLF1608DR82KTA00 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLF1608DR82KTA00 In Stock
TypeMultilayer
PackagingTape & Reel (TR)
Current-Rating70mA
Package-Case0603 (1608 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.037" (0.95mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Inductance-Frequency820nH
DC resistance (DCR)1.4 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor15 @ 25MHz
Self Resonant Frequency130MHz
Frequency-Test25MHz
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay