GRM1555C1H431GA01D
GRM1555C1H431GA01D GRM1555C1H431GA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM1555C1H431GA01D
GRM1555C1H431GA01D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM1555C1H431GA01D Out of Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0402 (1005 Metric)
Capacitance430pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated50V
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±2%
Temperature-CoefficientC0G, NP0
Ratings-
Thickness-Max0.022" (0.55mm)
(GRM18/21/31 type only).
2. The GRM series is lead free product.
3. Smaller size and higher capacitance value.
4. High reliability and no polarity.
5. Excellent pulse responsibility and noise reduction
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay