SLF12575T-151M1R5-H
SLF12575T-151M1R5-H SLF12575T-151M1R5-H - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
SLF12575T-151M1R5-H
SLF12575T-151M1R5-H - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: SLF12575T-151M1R5-H In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesSLF-H
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.5A
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height7.5 mm
Length12.5 mm
Width12.5 mm
Package-Case12575 metric
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.309" (7.85mm)
RatingsAEC-Q200
ShieldingShielded
Test-Frequency1 kHz
Inductance-Frequency150μH
DC resistance (DCR)210 mOhm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation1.5A
Q factor-
Self Resonant Frequency-
Frequency-Test1kHz
Maximum-DC-Current1.5 A
Maximum-DC-Resistance175 mOhms
Core-MaterialFerrite
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay